stomatologia estetyczna

Zdrowy uśmiech

W dzisiejszych czasach jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny jest stomatologia oraz wszelki powiązane z nią specjalności, na przykład stomatologia estetyczna. Wiąże się to z faktem, że coraz więcej osób zaczyna dbać o zęby, gdyż są one oznaką zdrowia oraz dbania o samego siebie.

Obserwujemy coraz więcej osób zakładających aparaty ortodontyczne, implanty, licówki, a także osoby poddające się zabiegom chirurgicznym w obrębie jamy ustnej. Ogólnodostępność gabinetów stomatologicznych sprawia, że dbanie o zęby jest o wiele łatwiejsze niż kilkanaście lat temu.

Obecnie na rynku można także zauważyć wzrost częstotliwości wizyt u dentysty. To tam najczęściej dowiadujemy się o wszelkich nieprawidłowościach i zostajemy skierowani do innych specjalistów w celu otrzymania od nich pomocy. Dentyści dbają o zęby, zakładając wypełnienia, plomby, przeprowadzając czasami koniecznie leczenie kanałowe, a także wykonują szereg potrzebnych zabiegów pielęgnacyjnych takich jak fluorowanie, lakierowanie, zdejmowanie kamienia, piaskowanie. Ogólnie zwanych zabiegami z dziedziny stomatologii estetycznej (zobacz na http://stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/)Dużo osób, zwłaszcza te, które często występują w telewizji, decydują się na wybielanie zębów. Jednakże co do tej czynności, stomatolodzy mają odmienne zdania.

Jedni są jak najbardziej za, drudzy zaś apelują, że wybielanie niszczy szkliwo, a naturalna kość zębów wcale nie ma koloru śnieżnobiałego, jak to wypromowały mass media, tylko zbliżony nawet do żółtego. Ważne jest, aby we wszystkim zachować umiar i nie zapomnieć, że zdrowie jest najważniejszą wartością, bez względu na wszystkie inne.

One Reply to “Zdrowy uśmiech”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *