rośliny

Środki do prawidłowej pielęgnacji roślin

Gęsty jak szczotka i piękny trawnik, możemy uzyskać, gdy bez wątpienia włożymy w niego dużo pracy, serca oraz przede wszystkim naszych pieniędzy. W sprzedaży mamy bardzo wiele środków do prawidłowej pielęgnacji naszych trawników. Możemy zastosować na przykład nawóz płynny dolistnie w postaci bardzo wydajnego koncentratur dla trawników.

Wtedy właśnie z 1 litra powstanie nam 1000 litrów roztworów do podlewania i oprysków. W bardzo szybki sposób przywróci naszemu trawnikowi zielony i zdrowy wygląd, na przykład po naszym urlopie. Mieszanki nawozowe tego typu posiadają w sobie bardzo wiele pierwiastków. Jest to na przykład oprócz oczywiście azotu, fosforu i potasu, także wapń i magnez, a czasem również bor, siarka i mikroelementy. Także nawozy do roślin czy trawników zawsze mają bogaty skład.

Dostępne są także w sprzedaży mieszanki mech-stop. Zawierają one oprócz wymaganych pierwiastków, także dodatkowo chelaty żelaza oraz inne czynniki niszczące mech. Szczególnie polecany jest do tego celu nawóz o nazwie plagron oraz biobizz. Bez wątpienia stosowanie mieszanek nawozowych jest dużo bezpieczniejsze w porównaniu z nawozami azotowymi. Jest także dużo bardziej wygodniejsze w porównaniu z pojedynczymi nawozami.

Należy pamiętać, że nieumiejętne zastosowanie nawozów azotowych często prowadzi w konsekwencji do obumarcia rośliny. Możemy zastosować również automatyczne podlewanie, co w bardzo wygodny sposób z pewnością zaoszczędzi nam wiele czasu. Warto zatem stawiać na sprawdzone rozwiązania.

2 Replies to “Środki do prawidłowej pielęgnacji roślin”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *