marketing

Oddziaływanie reklam i marketingu na nasze zakupy

Reklama jest dźwignią handlu. Nie od dziś jest to wiadome. Ludzie podatni są na wpływy reklam i szeroko pojętego marketingu. Specjaliści z dziedziny marketingu stosują skuteczne metody, by zachęcić klientów do kupna danego produktu. Człowiek to niesamowicie słaba psychicznie istota.

Jesteśmy niestety bardzo naiwni, dzięki czemu duże firmy, czy dobra agencja reklamowa, w umiejętny sposób potrafią to wykorzystać. Nie powinniśmy rozglądać się za produktami słabej jakości, które mogą nam jeszcze bardziej zaszkodzić. Inwestujmy w dobrej jakości jedzenie, ze względu na fakt, iż coraz więcej dzieci cierpi z powodu złego trawienia i odkładania się niestrawionego jedzenia w organach wewnętrznych. Reklama powinna zachęcać i przyciągać, a nie manipulować.

Studia marketingowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ rynek pracy w reklamie niesamowicie się rozrasta. Jeżeli nie posiadamy silnej woli na zakupach, róbmy listę niezbędnych zakupów i trzymajmy się ściśle tego, co jest na niej napisane. Pomoże nam to w oszczędności. Codziennie oglądamy reklamy telewizyjne i zachwycamy się wszystkim co widzimy. Produkty do makijażu reklamuje zazwyczaj piękna kobieta, która zapewnia, że po użyciu reklamowanego przez nią produktu każda poczuje się wyjątkowo jak ona.

Należy zwrócić, uwagę, że skuteczna reklama potrafi przyciągnąć uwagę każdego konsumenta. Produkty dla dzieci reklamuje często matka zadowolonego dziecka, któremu tak bardzo smakował obiadek ze słoiczka, że aż całe się ubrudziło w trakcie jedzenia. Nie bądźmy podatni na manipulację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *