oprawy led

Nowoczesne oprawy sufitowe

Szukając odpowiedniego sposobu oświetlenia łazienki, niewątpliwie najważniejszego pomieszczenia w każdym domu, warto zainteresować się zaletami, jakie mają nowoczesne oprawy ledowe. Można je nabyć w wielu modelach, pozwalając nadać łazience niepowtarzalnego charakteru i dopasować je do naszych indywidualnych potrzeb.

Oprawy sufitowe LED mają wiele niepodważalnych zalet sprawiających, że są obecnie najchętniej wybierane przez klientów. Przede wszystkim decyduje o tym rodzaj użytego źródła światła, jakim jest dioda, energooszczędna i wyjątkowo wydajna. Pobiera ona o wiele mniej prądu niż stosowane dotychczas tradycyjne żarówki czy świetlówki, pozwalając w krótkim czasie uzyskać duże oszczędności w rachunkach. Oprawy ledowe są wyjątkowo proste w montażu i nie potrzeba do tego praktycznie żadnych specjalistycznych narzędzi. Można je podzielić na kilka podstawowych typów, w zależności właśnie od metody ich mocowania. Najczęściej wybierane są oprawy sufitowe LED wpuszczane, tworzące równą powierzchnię z sufitem. Są zbudowane z podstawy umieszczanej w uprzednio przygotowanym otworze oraz części zewnętrznej, czyli tzw. oczka. Dają one światło kierunkowe, które można skupić na dowolnie wybranym fragmencie pomieszczenia.

Równie często spotykane są oprawy LED natynkowe, przykręcane bezpośrednio do powierzchni sufitu. Wyróżniają się one estetycznym wyglądem i bogactwem wzorów, dlatego można je bez problemu dopasować do innych elementów wyposażenia, a te używane w łazienkach są również wodoodporne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *