czas zagrac w escape room

Niebywała popularność gry typu escape room

W ostatnim czasie do grona ciekawej rozrywki miejskiej oprócz tradycyjnych form zabawy dołączyły tak zwane Escape Roomy. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Escape room to pewna gra, o wybranym scenariuszu, która polega na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia. Nie jest to jednak takie łatwe, jak się na pozór wydaje, a w dodatku ciągle ucieka nam czas.

Escape room to zabawa polegająca na tym, że zostajemy wraz z grupą osób wpuszczeni do pomieszczenia związanego tematycznie z jakąś zagadką i jesteśmy w nim zamykani. Za pomocą przedmiotów i wskazówek umieszczonych w pomieszczeniu musimy się z tego pokoju wydostać.

Jak już wspomniałem pomieszczenia są stylizowane na różny sposób, a przedmioty w nich umieszczone pasują do tego stylu. Z reguły jest wymyślana jakaś historia, z którą utożsamia się to pomieszczenie. Jako przykład podam pokój szalonego naukowca, który odkrył zagadkę nieśmiertelności. W takim pokoju znajdą się fartuchy medyczne, probówki, biurko z notatkami. Przeszukując pokój odnajdujemy kolejne wskazówki i poznajemy z reguły wzbudzającą wiele emocji historię tego człowieka.

Innym przykładem jest szpital psychiatryczny, w którym działy się straszne zbrodnie. Kluczem całej zabawy jest wzbudzanie w jej uczestnikach emocji, które zapewnia się poprzez opowiedzenie ciekawej historii. Bardzo dobrym miastem, gdzie możemy przeżyć taką przygodę, jest na przykład Kraków. Znajduje się tam przynajmniej kilka punktów typu Escape Room.

Więcej tutaj: www.lostroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *