depilacja laserowa

Jakie zalety ma depilacja laserowa?

Depilacja laserowa ma bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie tak wiele osób korzysta z jej dobrodziejstwa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą poznać kluczowe atuty depilacji laserowej i dowiedzieć się jednocześnie, czy rzeczywiście warto z niej skorzystać.

Jakie największe plusy?

Zabiegi depilacji laserowej to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się włosów praktycznie z dowolnej części ciała. Skuteczność depilacji laserowej w dużej mierze zależy od karnacji skóry oraz od koloru owłosienia. Profesjonalny zabieg depilacji laserowej najlepsze rezultaty przynosi w przypadku grubych i ciemnych włosów. Gorsze efekty są z kolei w przypadku bardzo ciemnej cery. Bardzo dużą zaletą depilacji laserowej jest również to, że jest to zabieg bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Dzięki nowoczesnym laserom nie ma nawet najmniejszego ryzyka podrażnienia skóry nawet w najbardziej wrażliwych miejscach na ciele. Opisując największe zalety warto wspomnieć także i o tym, że efekty depilacji laserowej są trwałe. Pamiętać należy jedynie o tym, aby raz do roku powtarzać depilację wykonując tzw. zabieg utrwalający.

Zobacz depilacja laserowa lightsheer kraków

Na czym polega sam zabieg?

Depilacja laserowa w dużym skrócie mówiąc opiera się po prostu na zjawisku fototermolizy. Specjalny laser wytwarza wiązkę światła, która przenika bezpośrednio do skóry. Światło to pochłaniane jest przez barwniki, które znajdują się w mieszkach włosów. Bardzo duża ilość ciepła ma niszczące działanie na cebulki włosa. Warto wyraźnie zaznaczyć, że energia wytwarzana przez laser do depilacji jest w 100% bezpieczna dla człowieka. Wiązka światła nie wnika w głąb skóry, dlatego też działa jedynie powierzchniowo. Nowoczesne lasery wyposażone są dodatkowo w specjalne funkcje chłodzące, dzięki którym zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny dla pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *