mieszkanie

Inwestycja w mieszkanie na wynajem

Rynek mieszkaniowy jest wciąż niezwykle ważną gałęzią gospodarki. Bardzo szeroka pozostaje oferta lokali, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Kupno mieszkania to już nie tylko zapewnienie miejsca do życia, ale też długofalowa inwestycja. Jak szukać i co wziąć pod uwagę kupując lokal na wynajem?

Na pewno warto zwrócić uwagę na lokalizację – duże miasta to potężny rynek zbytu – studenci, wycieczki, managerowie na czasowych kontraktach- to będą nasi główni klienci. Dlatego dobrze skomunikowane, położone blisko centrum mieszkania w Krakowie czy Wrocławiu rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym możemy dopasować je do potrzeb wynajmujących. Popularny ostatnio staje się trend likwidowania kuchni do uzyskania dodatkowego pokoju i tworzenie tylko niewielkich aneksów. Takie możliwości daje tzw. stare budownictwo i rozkładowe mieszkania, gdzie kuchnie były odrębnymi pomieszczeniami.

Kupno mieszkania od dewelopera, nowoczesne wykończenie i niebanalna architektura okolicy (soft lofty czy zabudowa szeregowa blisko dużego parku czy terenu rekreacyjnego) zadowoli najbardziej wymagającego klienta. Nowoczesne budownictwo daje też możliwości aranżacyjne których nie mamy w budynkach z wielkiej płyty. Przestronne klatki schodowe, podwyższane mieszkania, możliwość łączenia pokoi w jeden duży apartament – takie mieszkanie zapewne nie zadowoli studentów, ale zyska uznanie w oczach managera czy zagranicznych gości.

Warto rozmawiać ze specjalistami, szukać alternatyw dla tradycyjnego oszczędzania i inwestować w rynek mieszkaniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *