idz na lekcje i odwaz sie spiewac

Dla tych co chcą śpiewać

Nie ma na świecie osoby, która nie lubi sobie czasem pośpiewać. Problemem większości z nas jest raczej nieśmiałość i opór przed śpiewaniem, dlatego z reguły robimy to słuchając radia w aucie czy pod prysznicem, gdzie nikt nas nie słucha. Zdecydowana mniejszość odważy się zaśpiewać (solo) w klubie podczas karaoke. Jeśli już śpiewamy publicznie to generalnie w grupie, bo jak to mówią w kupie raźniej. Co jednak jeśli marzy nam się profesjonalna nauka śpiewu?

Chcąc naprawdę nauczyć się dobrze śpiewać praktycznie nie da się tego osiągnąć samemu, ucząc się tylko i wyłącznie na własną rękę. Aby nauka śpiewu była efektywna, czyli przynosiła realne rezultaty i widać było stały progres, potrzebne będą lekcje śpiewu prowadzone przez odpowiedniego pedagoga wokalnego. Wyłącznie taka osoba, mająca doświadczenie wokalne oraz pedagogiczne, będzie idealnie dopasowanym nauczycielem.

Wiadomo, że jeśli chcemy to może nas również uczyć osoba nie mająca zaplecza pedagogicznego, ale pamiętajmy, że niekoniecznie będzie ona wstanie w stu procentach przekazywać nam swoją wiedzę. Nawet jeśli będzie to była wokalistka czy wokalista, to bez przygotowania pedagogicznego takim ludziom, pomimo dużego doświadczenia w śpiewaniu, czasami po prostu z trudem przychodzi nauka innych.

Innym sposobem na nauką śpiewu są lekcje wokalu odbywające się w szkołach śpiewu. Prywatna szkoła śpiewu w polskich miastach, jak Kraków, to dziś nic wyjątkowego. Czasami jedynym problemem w tej formie edukacji jest fakt, że zajęcia czy kurs śpiewu odbywają się w grupach. Z pewnością nie jest to złe rozwiązanie, ale dla osób, które nie są początkujące i nie mają oporów w śpiewaniu przed innymi.

Według mnie najrozsądniejszym wyborem na początek przygody z nauką śpiewu są indywidualne lekcje śpiewu, które w Krakowie oferuje wielu znakomitych nauczycieli, dysponujących przygotowaniem zarówno wokalnym jak i pedagogicznym. Gdzie ich szukać? Na przykład tutaj: http://krakow.smileflow.pl/lekcje/spiewu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *