kuchnia włoska

Dania po włosku

Wiele osób jest miłośnikami włoskiej kuchni. I pomimo tego, że być może nie mieli przyjemności przebywania we włoskich okolicach, to uwielbiają zajadać się smakowitymi kąskami, które pochodzą z Włoch. A trzeba przyznać, że włoska kuchnia ma nam naprawdę dużo do zaprezentowania.

Nasza polska kuchnia jest wyśmienita i ma naprawdę dużo dobrych smaków. Jednak czasem można zrobić sobie od niej wolne i zanurzyć się we włoskich przysmakach, które potrafią sprawić, że chociaż na chwilę, w marzeniach przeniesiemy się na bajeczne plaże włoskie, na te maleńkie urokliwe uliczki, gdzie Włosi czasem urządzają sobie sjestę. W naszym kraju można znaleźć restauracje włoskie, które położone są w najróżniejszych regionach. Może sami byście mogli wskazać jakieś miejsce, gdzie wiecie, że podają doskonałą kuchnię włoską?

Polecamy: Restauracje Kraków Da Pietro!

Każda restauracja włoska ma specyficzny klimat. Panuje tam miła i przyjazna atmosfera, wszyscy są do siebie sympatycznie nastawieni, tak jak to zawsze wśród prawdziwych Włochów bywa. No i jedzenie… Jedzenie, które pachnie z kuchni tak, że aż Wam ślinka cienkie. Włoskie trattorie to przede wszystkim spaghetti bolognese, które ocieka od pomidorowego sosu i pachnie cudowną mieszanką ziół. Można również zamówić spaghetti w innej wersji lub też postawić na smakowitą lasagne.

Oczywiście nie możemy w tym momencie zapomnieć o jednym z najlepszych dań, czyli o pizzy. Tak, pizza cieszy się zawsze niesłabnącą popularnością na chrupiącym, delikatnym cieście, które podzielone jest na kilka lub nawet kilkanaście kawałków. Smaki włoskie są naprawdę niesamowite.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *