kuchnia włoska

Dania po włosku

Wiele osób jest miłośnikami włoskiej kuchni. I pomimo tego, że być może nie mieli przyjemności przebywania we włoskich okolicach, to uwielbiają zajadać się smakowitymi kąskami, które pochodzą z Włoch. A trzeba przyznać, że włoska kuchnia ma nam naprawdę dużo do zaprezentowania.

Nasza polska kuchnia jest wyśmienita i ma naprawdę dużo dobrych smaków. Jednak czasem można zrobić sobie od niej wolne i zanurzyć się we włoskich przysmakach, które potrafią sprawić, że chociaż na chwilę, w marzeniach przeniesiemy się na bajeczne plaże włoskie, na te maleńkie urokliwe uliczki, gdzie Włosi czasem urządzają sobie sjestę. W naszym kraju można znaleźć restauracje włoskie, które położone są w najróżniejszych regionach. Może sami byście mogli wskazać jakieś miejsce, gdzie wiecie, że podają doskonałą kuchnię włoską?

Polecamy: Restauracje Kraków Da Pietro!

Każda restauracja włoska ma specyficzny klimat. Panuje tam miła i przyjazna atmosfera, wszyscy są do siebie sympatycznie nastawieni, tak jak to zawsze wśród prawdziwych Włochów bywa. No i jedzenie… Jedzenie, które pachnie z kuchni tak, że aż Wam ślinka cienkie. Włoskie trattorie to przede wszystkim spaghetti bolognese, które ocieka od pomidorowego sosu i pachnie cudowną mieszanką ziół. Można również zamówić spaghetti w innej wersji lub też postawić na smakowitą lasagne.

Oczywiście nie możemy w tym momencie zapomnieć o jednym z najlepszych dań, czyli o pizzy. Tak, pizza cieszy się zawsze niesłabnącą popularnością na chrupiącym, delikatnym cieście, które podzielone jest na kilka lub nawet kilkanaście kawałków. Smaki włoskie są naprawdę niesamowite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *